تبلیغات
تجلی غدیر - زخم زبان عایشه به حضرت زهرا
امروز :
 
نوشته شده توسط : فدایی گل زهرا                                    اللهم عجل لولیک الفرج

امام صادق علیه السلام فرمود: روزی رسول خدا صلی الله علیه و اله سلم وارد منزل شدند و در همان حال عایشه حضرت زهرا سلام الله علیها را مخاطب قرار داده وفریاد می زد ای دختر خدیجه فکر می کنی مادرت از ما بهتر بود !؟ و خود را به خاطر مادرت از ما برتر می دانی؟حال انکه او هیچ برتری از ما نداشت ومانند ما بود .فاطمه الزهرا سلام الله علیها این سخنان را شنیده ومی گریستند .
پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله سلم به او فرمود : دخترم چه چیزی چشمانت را گریان نموده است؟ عرض کرد: عایشه از مادرم نام برده و او را مذمت می نماید وهمین امر باعث گریه ی من شده است.
رسول خدا صلی الله علیه و اله سلم غضبناک شدند وفرمودند : ای حمیرا خاموش باش ودست بردار ،خدای متعال به زنی که فرزند
زیاد اورد ومهربان باشد برکت عنایت فرموده است و خدیجه که درود خدا بر ان باد برای من فرزندان پاکی مانند عبدالله وقاسم ورقیه وزینب وام کلثوم را به دنیا اورده در حالی که تو کسی هستی که خداوند تو را عقیم نموده وبرای من فرزندی نیاوردی.
البته روشن است که در اینجا رسول اکرم صلی الله علیه و اله سلم در این مورد فقط یکی از جهات برتری حضرت خدیجه سلام الله علیها را بر عایشه  بیان نموده است.

شیخ صدوق ،خصال،خصال هفت گانه، ح ۶۷
:: مرتبط با: حضرت زهرا(س) ,
تاریخ انتشار : جمعه 11 اسفند 1391 | نظرات ()             داغ کن - کلوب دات کام
 
   
ولایت حضرت علی(ع) را یكصدوبیست هزار نفر در غدیر مشاهده كردند و همه آن را پذیرفتند، اما در اولین فرصت، به دلیل بی ایمانی، تمرد كردند و حق را زیر پا گذاشتند. أین مثل مالك؟ ‌أین عمار؟ أین ذوالشهادتین؟ كجاست مثل مالك؟ كجاست عمار؟ كجاست ذوالشهادتین؟ دیرگاهی پیش بود كه صدای گلایه علی (ع) در حد فاصل كوفه و شام برخاست.آن هنگام كه مالك اشتر و عمار و ذوالشهادتین، یعنی یاران صدیق علی (ع) به شهادت رسیده بودند و علی تنها مانده بود. سئوالی كه جوابی در پی نداشت. روزها برآمدند و شبها فرو رفتند. روزگار دیگری آمد. روزی به بلندای روزگار،‌عاشورا!