تبلیغات
تجلی غدیر - ضرورت پیروى شیعیان از اهل بیت‏ علیهم السلام
امروز :
 
نوشته شده توسط : فدایی گل زهرا                                    اللهم عجل لولیک الفرج
مردى به همسرش گفت:
«به نزد فاطمه‏  علیها السلام برو و در مورد من از او سؤال کن که آیا از شیعیان شما هستم یا نه؟ آن زن از حضرت سؤال کرد. فاطمه ‏ علیها السلام فرمود:
به او بگو اگر به آنچه ما تو را امر کرده عمل کنى و از آنچه نهى کردیم دست بردارى تو از شیعیان ما هستى وگرنه شیعه ما نیستى.(۱)
زن برگشت و جواب حضرت را به شوهرش رسانید.
آن مرد گفت:واى بر من! چه کسى از گناهان و خطاها مبرّا  مى ‏باشد ، پس من در دوزخ مخلّدم؛ زیرا هرکس که از شیعیان اهل بیت‏ علیهم السلام نباشد در آتش دوزخ مخلّد است.
زن بازگشت و به حضرت زهرا  علیها السلام آنچه را که شوهرش گفته بود رسانید . حضرت فرمود:
به همسرت بگو: این چنین نیست ، شیعیان ما از بهترین اهل بهشت اند ،ولى دوست داران ما و دوستان اولیاء ما و دشمنانِ دشمنان ما و کسانى که به قلب و زبانشان تسلیم ما هستند در صورتى که با اوامر و نواهى ما در گناهان مخالفت کنند از شیعیان ما به حساب نمى ‏آیند ، و در عین حال در بهشت خواهندبود ، ولى بعد از آن که از گناهانشان با بلاها و مصیبت‏ها پاک شوند ، یا در عرصه‏هاى قیامت با انواع شداید آن جا یا در طبقه بالایى از جهنم به عذاب آن مبتلى گردند تا این که به واسطه محبت به ما آن‏ها را از آن مکان نجات داده و به محضر خود منتقل سازیم».
————————————————–
۱) بحارالانوار ، ج ۶۸ ، ص ۱۵۵.:: مرتبط با: اهل بیت(ع) , حضرت زهرا(س) ,
تاریخ انتشار : پنجشنبه 28 تیر 1397 | نظرات ()             داغ کن - کلوب دات کام
 
   
ولایت حضرت علی(ع) را یكصدوبیست هزار نفر در غدیر مشاهده كردند و همه آن را پذیرفتند، اما در اولین فرصت، به دلیل بی ایمانی، تمرد كردند و حق را زیر پا گذاشتند. أین مثل مالك؟ ‌أین عمار؟ أین ذوالشهادتین؟ كجاست مثل مالك؟ كجاست عمار؟ كجاست ذوالشهادتین؟ دیرگاهی پیش بود كه صدای گلایه علی (ع) در حد فاصل كوفه و شام برخاست.آن هنگام كه مالك اشتر و عمار و ذوالشهادتین، یعنی یاران صدیق علی (ع) به شهادت رسیده بودند و علی تنها مانده بود. سئوالی كه جوابی در پی نداشت. روزها برآمدند و شبها فرو رفتند. روزگار دیگری آمد. روزی به بلندای روزگار،‌عاشورا!