تبلیغات
تجلی غدیر - ایام فاطمیه نباید تحت‌الشعاع نوروز قرار گیرد
امروز :
 
نوشته شده توسط : فدایی گل زهرا                                    اللهم عجل لولیک الفرج

 آیت‌الله حسین نوری‌همدانی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب تاکید دارند که وضع کشور آرام باشد، گفت: امروز دشمنان می‌گویند ایران برای کل جهان خطر است چرا که نظام و فکر انقلابی ما جریانی به وجود آورده که به ضرر استکبار و ظالمان تمام شده است.این مرجع تشیع در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، تذکر حوزه علمیه و طلاب قم به صدا و سیما را خیرخواهانه و از باب نهی از منکر دانست و به هم‌زمانی ایام فاطمیه با نوروز اشاره کرد و یادآور شد:

ایام فاطمیه نباید به هیچ وجه تحت‌الشعاع نوروز قرار گیرد.


وی با بیان اینکه سالیان طولانی استعمارگران با سلطه‌گری ثروت، مال، فرهنگ و سیاست کشورهای اسلامی را پایمال کردند بیان کرد: اکنون انقلاب و نظامی به وجود آمده که آشکارا به مبارزه با استکبار پرداخته و بیداری اسلامی به ضرر بسیاری از سلطنت‌ها تبدیل شده است.


آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه باید فضای مملکت را آرام نگه داشت و با طرح برخی مسائل برای دشمنان سوژه درست نکرد، گفت: درباره فلان موضوع بنده صحبت نمی‌کنم چرا که باید مملکت و نظام آرام و متین در مسیر پیشرفت حرکت کند.


وی با بیان اینکه ما به دنبال گفتمان سازی برای دنیا هستیم ادامه داد: در این شرایط نباید در کشور شاهد اعتراض، افتراق و تشنج باشیم.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به فرا رسیدن عید و مشکلات اقتصادی کشور گفت: زندگی مردم با فرهنگ، سیاست و اقتصاد توأم بوده و مسئله گرانی بر زندگی مردم تأثیر گذاشته است.


وی بیان کرد: همیشه باید مسئولان به فکر ارزانی و فراوانی نعمت باشند و نباید عرضه برخی کالاهای ارزان قیمت فقط به شب عید محدود شود و بازاریان هم باید انصاف را رعایت کنند.

 
:: مرتبط با: بصیرتی ,
:: برچسب‌ها: نوروز , عید , سال 92 , نوری همدانی , صدا و سیما ,
تاریخ انتشار : سه شنبه 29 اسفند 1391 | نظرات ()             داغ کن - کلوب دات کام
 
   
ولایت حضرت علی(ع) را یكصدوبیست هزار نفر در غدیر مشاهده كردند و همه آن را پذیرفتند، اما در اولین فرصت، به دلیل بی ایمانی، تمرد كردند و حق را زیر پا گذاشتند. أین مثل مالك؟ ‌أین عمار؟ أین ذوالشهادتین؟ كجاست مثل مالك؟ كجاست عمار؟ كجاست ذوالشهادتین؟ دیرگاهی پیش بود كه صدای گلایه علی (ع) در حد فاصل كوفه و شام برخاست.آن هنگام كه مالك اشتر و عمار و ذوالشهادتین، یعنی یاران صدیق علی (ع) به شهادت رسیده بودند و علی تنها مانده بود. سئوالی كه جوابی در پی نداشت. روزها برآمدند و شبها فرو رفتند. روزگار دیگری آمد. روزی به بلندای روزگار،‌عاشورا!